kontakt.jpg
kontakt.jpg
english
česky


Jestli rovnátka bolí?


V případě některých snímacíh aparátů , pacient po aktivaci může cítit jen tlak, na který si brzy zvykne. V případě fixních, první týden po nalepení budou zuby citlivé při kousání a pacient je nucen kousat opatrněji, pocit citlivosti brzy zmizí a pacient si na rovnátka rychle zvykne.


Budu mít omezení v jídelníčku?


U fixních aparátů si pacient bude muset dát pozor pří kousání, protože je možné že se mu uvolní nějaký "zámeček". Není to velký problém a Váš ortodontista ho nalepí zpět.
Všeobecně by si pacient měl dát pozor na tvrdá sousta, ovoce jako jablka, mrkev atd . Krájet je na malé kousky a kousat stoličkami.
Nejhorší jsou topinky a staré gumové pečivo, to by si měl krájet rukou a pak vložit do úst. Je to způsob konzumace, na který si pacient brzy zvykne a rovnátka ho pak neomezují.
Mnohdy slyším, že i "louskají oříšky"!


Jaká ja věková hranice?


Věková hranice neexistuje, pro zahájení ortodontické léčby musí být chrup ve stabilizovaném a vhodném stavu. To Vám zajistí Váš ošetřující stomatolog.


Jak dlouho trvá léčba?


Se snímacím aparátem trvá delší dobu (min. 1 rok), ve většině případů následuje léčba s fixním aparátem. S fixním aparátem trvá 1,5 - 2 roky dle náročnosti.


Je nutné trhání zubů z důvodů rovnání?


V některých připadech Vám ortodontista může nechat vytrhnout některé zuby. Pečlivě to však zvažuje a vybere zub s menší biologickou hodnotou nebo důležitostí.
Otázkou je co je pro pacienta důležitější? Mít rovné zuby s vyváženým přenosem kousacích sil do kostní bazi a tím zvýšit činnost a funkčnost ostatních zubů, nebo nechat všechny zuby v čelisti s tím že mohou rychleji podlehnout stomatologickým onemocněním a riskovat jejich předčasnou ztrátu.Copyright © 2009 MUDr. Massoumeh Keshavarz | All Rights Reserved |
Write to email: mail@primarovnatka.cz